3 tipy na po-rozchodové maškrty


Máme neprekonateľnú chuť na niečo sladké. Hovoríme tomu –  potreba na obaľovanie nervov. Každá z nás si prešla niekedy týmto obdobím. Neviem prečo sa vtedy utiekame k maškrtám. Nepomôžu predsa na ubolenú dušu a pokazia nám postavu !

pamlsky


Najčastejšie siahame po :


  • Čokoláde

  • Cukríkoch

  • Zákuskoch


  Máme pocit, že aspoň niečo sladké by malo byť v našom momentálne smutnom živote. Ak si dáme kúsok čokolády- hoci aj celú tabuľku- iba jednorázovo, mám pocit, že sa nič zlé neudeje. Ak sa to ale stane mániou a zjeme každý deň celú čokoládu- v tomto prípade máme o problém viac,

Rovnako to je aj s cukríkmi. Ak si ich dáme raz a nie každý deň- tiež sa nič zlé neudeje. Náš problém s rozchodom to ale nevyrieši !

Návšteva cukrárne a posedenie s kamarátkou pri káve a zákusku má svoj výrazne ozdravný faktor ! Vyrozprávame sa, necháme sa poľutovať  a uľaví sa nám. Nie je to tým zákuskom, ale rozhovorom !

Čo si teda dať a nepokaziť si pri tom postavu a metabolizmus ? Aké maškrty?


  • Ovocie nám dodá energiu a osvieženie zároveň. Mám na mysli čerstvé ovocie. Sušené ovocie je veľmi kalorické . Jablko, hruška, hrozno- nám rozhodne neuškodia. Doprajme si ananás aj graperfruit .

  • Mrkva, uhorka- toto sú výborné pokrmy, ktoré nám neublížia a zároveň ich môžete chrúmať celý deň. Nervozita nezmizne- no čiastočne ju potlačíme.

  •  Minerálka s citrónom je rozhodne lepšou alternatívou ako pohár vína, alebo pohárik tvrdého alkoholu. Nechceme sa predsa zriadiť pod obraz boží ! Iba by sme tým partnerovi potvrdili, že urobil dobre , keď nás opustil. Toto predsa nechceme ! Mal by to predsa ľutovať.

čokoláda

 Hore hlavu milé dámy. Musíme vyzerať dobre a šťastne a iba tak sa tým nešťastníkom, ktorí nás opustili pomstíme.

Choďme ku kaderníčke, kozmetičke. Doprajme si relaxačný pobyt. Navštívme galériu, divadlo, kino- skrátka čokoľvek, čo nás zaujíma a baví.  Nesmieme predsa ukázať , že nie sme vo svojej koži ! Máme sa fajn ! Musíme tomu uveriť my samé- iba tak nám to uverí aj okolie . Jeden chlap- čo tam po ňom !  Bude iný – možno lepší. My opäť naplno zažiarime . Teraz sa to pokúsme aspoň naoko predstierať. Všetko raz prebolí !

3 tipy na po-rozchodové maškrty
5 (100%)3